Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Eufemii i Klaudii
20 marca 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Mały Festiwal "Ty i ja" – jak można zauważyć człowieka w człowieku  - miniatura

Mały Festiwal "Ty i ja" – jak można zauważyć człowieka w człowieku

           

W dniu 4 września br. na zaproszenie Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle mieszkańcy naszego Domu mieli niebywałą okazję wziąść udział w projekcji sześciu filmów.

 


    

W ramach Małego Festiwalu "Ty i ja" obejrzeli krótkometrażowe etiudy: "Cień błękitu", "Zakazać bomb", "Lucy","Mika", "Życie stylem dowolnym", "Portret z pamięci". To już jedenasta edycja koszalinskiego festiwalu, który po raz drugi zagościł w Jaśle. Projekcji filmów towarzyszyła wystawa prac mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Foluszu oraz uczestników Środowiskowego Domu Smopomocy w Nowym Żmigrodzie.

Z relacji mieszkańca Pana Łukasza: "... to nie były miłe i przyjemne filmy, oglądając je współczułem bohaterom, którzy bardzo wiele przeszli w swoim życiu. Ja też jestem chory ale cieszę się, że mam sprawne ręce i nogi. Podziwiałem te niepełnosprawne osoby, które mimo kalectwa świetnie funkcjonują w społeczeństwie..."

 

                                                                       Tekst:JJ /zdj. DPS Folusz« powrót