Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Balbiny i Gwidona
31 marca 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Spotkanie z Jankiem Melą - niepełnosprawnym zdobywcą biegunów Ziemi.

    

     W czwartek 10 lipca 2014r. grupa mieszkańców Domu wyjechała do Bazyliki Mniejszej w Dębowcu, gdzie mieli niezpomnianą okazję doświadczyć spotkania z ogromną ludzką tragedią, która jednocześnie pokazuje niesamowitą siłę i wiarę, dzięki której można przezwyciężyć wszystkie trudności, jakie napotykamy na naszej drodze życia .


    

     Jan Melapolski polarnik, najmłodszy w historii zdobywca biegunów (północnego i południowego) w ciągu jednego roku. Jest jednocześnie pierwszym niepełnosprawnym, który dokonał takiego wyczynu, jest założycielem fundacji Poza Horyzonty. Współautor programu podróżniczego Między biegunami emitowanego na antenie Radia Kraków. W 2011 roku powstał film fabularny o Janie Meli zatytułowany Mój Biegun – był gościem podczas XXVII Międzynarodowego Saletyńskiego Spotkania Młodych w Dębowcu.

Mieszkańcy z wielką uwagą słuchali o wypadku, rekonwalescencji i problemach z jakimi borykał się Janek Mela. Podróżnik podkreślił jednocześni, że dzięki Bożej łasce człowiek może wykorzystać wszelkie przeciwnosci losu do swojego osobistego rozwoju, a także pomocy innym.

 


« powrót