Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Teodozji i Magdaleny
29 maja 2024
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Mistrzostwo po raz drugi - miniatura

Mistrzostwo po raz drugi

     W dniach 12- 13 czerwca 2014 roku czterech mieszkańców DPS w Foluszu wzięło udział w III Turnieju Szachowo- Warcabowym Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej w Moczarach.

     Po uroczystym powitaniu gości nastąpiły rozgrywki szachowe, nad którymi czuwał profesjonalny sędzia. Odbywały się one w wielkim skupieniu i atmosferze pełnej emocji. Niekwestionowanym mistrzem szachowym okazał się mieszkaniec DPS w Foluszu, pan Stanisław Delimata. Jest to jego już druga wygrana w w organizowanym przez DPS w Moczarach turnieju. Pozostali trzej mieszkańcy również zajęli wysokie pozycje: pan Bogusław Przepióra zajął miejsce piąte, pan Andrzej Fedak- dziewiąte, a pan Tadeusz Chmiel- miejsce szesnaste.

Po rozegraniu dziewięciu rund, uczestnicy udali się na obiad oraz dania z grilla serwowane na świeżym powietrzu przy dźwiękach muzyki, a następnie wyruszyli do hotelu, gdzie czekał ich zasłużony odpoczynek.

Kolejny dzień zawodów upłynął na rozgrywkach warcabowych. Mieszkańcy DPS
w Foluszu obserwowali grę i kibicowali zawodnikom.

Po obiedzie odbyło się uroczyste zakończenie turnieju, podczas którego uczestnikom wręczono puchary, nagrody i dyplomy.

Mieszkańcy wrócili do Domu podekscytowani i pełni motywacji do dalszych treningów. Wyrazili także nadzieję na udział w kolejnym turnieju.

« powrót