Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Zbigniewa i Grażyny
01 kwietnia 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

WIZYTA BISKUPA  - miniatura

WIZYTA BISKUPA

" Chwalcie łąki umajone,
Góry, doliny zielone.
Chwalcie, cieniste gaiki,
Źródła i kręte strumyki!
"


"Niecodzienny gość ... "      Dnia 13 maja 2014 roku do Domu Pomocy Społecznej w Foluszu, przybył po raz pierwszy J.E. Ks. Biskup Jan Wątroba Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej. Dostojnego gościa powitał Dyrektor Domu Pan Karol Adamski wraz z zastępcą Panią Joanną Kozak-Pierunek, kapelanem ks. Robertem Imbierowiczem oraz delegacją mieszkańców. 

Obecni byli również przedstawiciele władz lokalnych: Pan Adam Kmiecik - Starosta Powiatu Jasielskiego oraz Pan Stanisław Mlicki - Radny Powiatowy.

Podczas spotkania w kaplicy J.E. Ks. Biskup wypowiedział słowa, które głęboko zapadły zarówno w sercach mieszkańców jak i personelu Domu.

Mówił – o chorobie i cierpieniu, jakiego doświadczają w swoim życiu mieszkańcy Domu, w kontekście cierpienia Św. Jana Pawła II. Słowa uznania skierował do personelu, doceniając trud pracy, jako szczególną posługę dla cierpiącego człowieka.

Zaznaczył, że Jego wizyta przypadła w rocznicę zamachu na życie Ojca Świętego Jana Pawła II, w miesiącu Maryjnym, który jest szczególnym czasem do wypraszania łask. Wstawiennictwo Matki Bożej i Jana Pawła II pomoże wyjednać każdemu łaskę cierpliwości, wytrwałości i wiary w lepsze jutro.

Znakomity gość zwiedził Dom, spotkał się z mieszkańcami, personelem oraz pobłogosławił leżących mieszkańców w ich pokojach.

Gestem wdzięczności za wizytę był występ mieszkańców – zespołu "Foluszoki" oraz podarowany obraz przedstawiający pejzaż Folusza, wykonany przez mieszkańca Pana Bogusława.

Na koniec spotkania otrzymaliśmy obietnicę następnych odwiedzin.Zapraszamy do fotorelacji.
« powrót