Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Wiesławy i Leokadii
09 grudnia 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Jubileusz 50-lecia kapłaństwa ks. abp. Edwarda Nowaka - miniatura

Jubileusz 50-lecia kapłaństwa ks. abp. Edwarda Nowaka

     Dnia 23. sierpnia 2013 r. w Nowym Żmigrodzie miały miejsce obchody jubileuszu 50-lecia kapłaństwa ks. abp. Edwarda Nowaka. Mieszkańcy DPS w Foluszu wzięli udział w uroczystej koncelebrowanej Mszy Świętej, którą odprawił JE abp. Edward Nowak.


      JE Arcybiskup Edward Nowak (ur. 21.02.1940r. w Nowym Żmigrodzie) otrzymał święcenia kapłańskie 13.01.1963 r. w Przemyślu z rąk biskupa Franciszka Bardy. Po uzyskaniu doktoratu zaangażowany został do pracy w Postulatorskim Ośrodku Studiów oraz w Centralnym Ośrodku Duszpasterstwa Emigracji Polskiej w Rzymie. Papież Benedykt XVI mianował go Asesorem Zakonu Grobu Świętego w Jerozolimie oraz kanonikiem Bazyliki Papieskiej św. Piotra w Watykanie.

Msza Święta, która odbyła się dla uczczenia tego pięknego jubileuszu, miała miejsce na rynku głównym w Nowym Żmigrodzie. Uczestniczyło w niej 12 biskupów, a wśród nich nowo mianowany ordynariusz ks. bp. Jan Wątroba. Nie zabrakło również przedstawicieli władz gminy, powiatu jasielskiego oraz parlamentu.

Po zakończeniu Mszy Świętej delegacja mieszkańców DPS w Foluszu wręczyła ks. abp. Edwardowi Nowakowi obraz przedstawiający Matkę Boską Bolesną, wykonany przez Pana Bogusława P., mieszkańca Domu. Kiedy uroczystości dobiegły końca, udaliśmy się do Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Żmigrodzie, aby spotkać się ze swoimi kolegami i koleżankami na wspólnym poczęstunku. Mieszkańcy zadowoleni, że mogli uczestniczyć w tak ważnej uroczystości, uśmiechnięci wrócili do Domu.Zapraszamy do fotorelacji

« powrót