Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Teodozji i Magdaleny
29 maja 2024
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Najświętsze Serce Pana Jezusa - nadzieja i zbawienie dla świata - miniatura

Najświętsze Serce Pana Jezusa - nadzieja i zbawienie dla świata

    

     W piątek 7 czerwca br., w Parafii p. w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Foluszu, odbyły się jak co roku Uroczystości Odpustowe. Odpust w parafii jest zawsze wielkim świętem. Wszystko co jest związane z życiem parafii identyfikuje się z uroczystością patronalną. Również parafianie identyfikują się z patronami, wzywają ich wstawiennictwa i pomocy.


   

     Jezus powiedział do Piotra: „Cokolwiek rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie, a co zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie” – Mt 16,19 poprzez darowanie kar doczesnych. Odpustu dostępuje „chrześcijanin odpowiednio usposobiony i pod pewnymi, określonymi warunkami, za pośrednictwem Kościoła, który jako szafarz owoców odkupienia rozdaje i prawomocnie przydziela zadośćuczynienie ze skarbca zasług Chrystusa i świętych” (Encheridion indulgentiarum, Normae de indulgentiis z 1999, s. 21). Jest to wspaniały dar od Boga - możliwość zyskiwania odpustów - dla siebie, bądź dla zmarłych, którzy w czyśćcu dopełniają zadośćuczynienia za popełnione przez siebie grzechy, by dojść do doskonałej miłości. Odpust jest więc częściowym lub całkowitym uleczeniem ran będących skutkiem grzechu, jest to oczyszczenie ludzkiego "ja" z tego wszystkiego, co nie pozwala człowiekowi na pełną wspólnotę z Bogiem.

Mieszkańcy naszego Domu zawsze licznie biorą udział w uroczystościach odpustowych, umacniając swoją wiarę a tym samym czerpią z niej siły do walki z własnymi chorobami i ułomnościami. Uczestniczą czynnie w liturgii słowa -czytają w trakcie Mszy Św., a także niosą w procesji figurę patrona spraw trudnych i beznadziejnych Św. Judę Tadeusza.

 


« powrót