Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Eufemii i Klaudii
20 marca 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Z innowacją w przyszłość... - miniatura

Z innowacją w przyszłość...

    

   

    W dniu 26 marca br. w Hotelu Cztery Pory Roku w Rudnej Małej, k. Rzeszowa, odbyła się konferencja pt. "Program Szwajcarski - z innowacją w przyszłość".


     Celem spotkania była inauguracja działań w ramach Szwajcarsko - Polskiego Programu Współpracy (SPPW), realizowanego w latach 2012-2015 na poziomie województwa podkarpaciego.

Na zaproszenie Zarządu Województwa Podkarpackiego i Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie w konferencji uczestniczył Dyrektor naszego Domu wraz z delegacją.

Nadmienić należy, że do projektu zakwalifikowało się osiem placówek z szesnastu, w tym Dom Pomocy Społecznej w Foluszu.

W ramach powyższego przedsięwzięcia zmodernizowany zostanie system alarmu pożarowego i monitoring, dostosowane zostaną pomieszczenia na potrzeby izolatek dla osób pobudzonych psychoruchowo, planowana jest również rozbudowa kompleksu rehabilitacyjnego oraz zagospodarowanie działki na park sportowo – rekreacyjny, który będzie służył mieszkańcom Domu. Celem projektu jest również podnoszenie kwalifikacji personelu pracujacego w Domu Pomocy Społecznej w Foluszu.

Podczas spotkania kabaret "Oriento" zaprezentował swój własny program artystyczny, który nagrodzony został gromkimi brawami. Uczestnicy konferencji podziwiali zapał i inwencję twórczą naszych aktorów, którzy po raz kolejny udowodnili, że drzemie w nich ogromny artystyczny potencjał.« powrót