Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Eufemii i Klaudii
20 marca 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Walentynkowe Spotkanie Integracyjne  - "Różowe Okulary" - miniatura

Walentynkowe Spotkanie Integracyjne - "Różowe Okulary"

    

     Wielu z nas będąc dzieckiem, z pewnością nie raz, patrzyło na świat przez kolorowe szkiełko, podobno zakochani widzą rzeczywistość przez „różowe okulary”, ale przecież nie tylko dzieci i zakochani mają potrzebę oderwania się od szarej codzienności, aby widzieć życie w kolorach tęczy.


    Walentynki to szczególny dzień w roku, kiedy wszyscy z większą śmiałością okazujemy głęboko skrywane uczucia, bo przecież o miłości marzy każdy. Często myślimy i mówimy o niej, ale czym to uczucie jest naprawdę? W poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie grupa teatralna „Oriento”, zainspirowana tekstami o tematyce miłosnej mniej lub bardziej znanych autorów, stworzyła spektakl pt. ”Różowe okulary”. Jego uroczysta premiera odbyła się 14 lutego 2013 r. aby uświetnić walentynkowe spotkanie integracyjne z rodzinami mieszkańców Domu.

W scenografii kawiarni aktorzy wcielali się w role mniej lub bardziej zakochanych, zakochanych na zabój, nieszczęśliwie zakochanych, zakochanych od pierwszego wejrzenia. Miłość, radość, a także smutki jakie za sobą niesie, uniesienia i zachwyty, nieporozumienia, z których się składa, stanowiły treść przedstawienia.

Po części artystycznej, goście zostali zaproszeni na poczęstunek. Przy kawie, herbacie oraz przepysznych kanapeczkach i ciasteczkach miło upłynęło to walentynkowe przedpołudnie.

« powrót