Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Wiktora i Cezarego
25 lutego 2024
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

VII Konkurs Ekologiczny ,, Złota Jesień – Folusz 2012” - miniatura

VII Konkurs Ekologiczny ,, Złota Jesień – Folusz 2012”

     W dniu 4 października 2012r. w Domu Pomocy Społecznej w Foluszu już po raz siódmy odbył się Konkurs Ekologiczny, tym razem pod hasłem „Złota Jesień- Folusz 2012”.

 


     Organizatorem konkursu był DPS w Foluszu wraz ze Starostwem Powiatowym w Jaśle.

Swoje uczestnictwo w konkursie zgłosiło 11 placówek z woj. podkarpackiego i małopolskiego: DPS w Krośnie ul. Żwirki i Wigury, DPS w Iwoniczu ul. Floriańska, DPS w Gorlicach ul. Michalusa, DPS w Babicy, DPS w Moczarach, DPS w Rzeszowie ul. Załeska, DPS w Rzeszowie ul. Powstańców Śląskich, DOW w Gorlicach ul. Michalusa z filią w Bobowej, ŚDS w Przysiekach, ŚDS w Foluszu, DPS w Foluszu, Konkurs składał się z trzech etapów: test wyboru (temat: „Drzewa polskie”), praca malarska (temat: „Jesień za naszymi oknami”) oraz kompozycja przestrzenna (temat: „Wrzos”).

Nad przebiegiem i oceną testu wyboru, prac malarskich i kompozycji przestrzennych czuwała niezależna komisja powołana spośród zaproszonych gości.W teście wyboru brało udział 12 osób, po jednej z każdej placówki. Test wyboru "Drzewa Polskie". Konkurs obejmował część teoretyczną w formie testu wielokrotnego wyboru. Uczestnikom zostało wyświetlonych 12 wizerunków drzew polskich. Zadaniem każdego z nich było dopasowanie poszczególnych obrazów do podanych nazw drzew. Laureatem w tej kategorii została pani Dorota Stec ze Środowiskowego Dom Samopomocy w Przysiekach uzyskując maksymalną liczbą punktów, natomiast drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno pani Józefa Nowak z DPS w Krośnie przy ul. Żwirki i Wigury i pan Stanisław Wujanowski z Domu Pomocy Społecznej Gorlice przy ul.Michalusa .

     Zwycięzcą drugiego etapu konkursu (praca malarska) został pan Stanisław Zięba z Dziennego Ośrodka Wsparcia w Gorlicach z filią w Bobowej, za pracę pt. ,, Tryptyk jesienny", drugie miejsce zajął pan Bogusław Przepióra z DPS w Foluszu za pracę pt. ,,Złocista jesień”, a trzecie pani Agnieszka Pendrak z Domu Pomocy Społecznej w Rzeszowie przy ul. Powstańców, za pracę pt. " Sad jesienią".

     W kategorii kompozycja przestrzenna jury przyznało pierwsze miejsce pani Jadwidze Fortunie z DPS w Foluszu za kompozycje pt: ,, Moje dekoracje domu”, drugie natomiast panu Radosławowi Furmankowi z ŚDS w Przysiekach za "Wrzosowisko", a miejsce trzecie Pani Bożenie Budzie z Domu Pomocy Społecznej w Rzeszowie przy ul. Załęskiej za " Jesienne inspiracje".

Warto jednak zaznaczyć, iż prace wszystkich uczestników były piękne i interesujące. Charakteryzowały się oryginalnością i starannością wykonania. Zatem każdy, bez wyjątku był zwycięscą w tym Konkursie i został wyróżniony dyplomem i atrakcyjnym upominkiem.

Na zakończenie uczestnicy Konkursu wspólnie bawili się przy muzyce w wykonaniu duetu instruktorów z DPS w Foluszu. Do dyspozycji był również bufet ze słodkim poczęstunkiem, zimnymi i gorącymi napojami oraz kiełbaską z grilla.

 

Zapraszamy dofotorelacji.


 « powrót