Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Benedykta i Lubomira
21 marca 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

POŻEGNANIE LATA - miniatura

POŻEGNANIE LATA

     Trzeba mieć otwarte serce, w którym jest miejsce dla innych, umieć patrzeć na ludzi dobrym okiem i przyjmować ich życzliwym sercem"

Phil Bosmans


 

      Takie jak wyżej słowa są umieszczone na stronie internetowej Domu Pomocy Społecznej Zakonu Bonifratów w Iwoniczu, gdzie w dniu 23 sierpnia br.,delegacja z DPS w Foluszu bawiła się na VII Podkarpackim Festiwalu Rekreacji i Zabawy -Pożegnanie Lata.

Spotkanie rozpoczła uroczysta Msza Św., a następnie zaproszeni goście udali się do ogrodu, gdzie ropocząl się Festiwal. Wszyscy uczestnicy tej przedniej zabawy : wsłuchiwali się w piękny śpiew chóru ze Słowacji, następnie zachwycali się śpiewem młodzieży z Rzeszowa i ruszyli do tańca przy dźwiękach muzyki disco i rocka. Ogród, gdzie odbywała się zabawa miał magiczny urok, dzięki rozwieszonym na drzewach obrazom. Była loteria, na której każdy uczestnik mógł za otrzymany od organizatorów kuponik, wylosować coś ciekawego, np. kubek, filiżankę, aniołka itp. Nie brakowało też amatorów : w łowieniu ryb, w strzałach do tarczy itp.

Naszą grupę zachwyciła najbardziej inna część ogrodu, w której w ramach projektu Leonardo da Vinci, "Uczenie się przez całe życie", powstał ogród warzywny. Mieszkańcy DPS w Iwoniczu z dumą pokazywali wychodowane tam przez nich, pod bacznym okiem instruktorów, warzywa, kwiaty i zioła.

Wszyscy wrócili zmęczeni ale uśmiechnięci i radośni, bo był to dzień, gdzie Pani Dyrektor Anastazja Ochęduszko i pracownicy Domu "wspaniałym okiem", smacznym poczęstunkiem i otwartym, życzliwym sercem, nas przyjęli.


« powrót