Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Benedykta i Lubomira
21 marca 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Giganci szachów  - miniatura

Giganci szachów

    Niemal 40 osób wzięło udział w I Nieoficjalnych Mistrzostwach Jasła i Powiatu Jasielskiego dla Amatorów w Szachach zorganizowanych 29 lipca 2012 r. na jasielskim Rynku. W Królewskiej grze zmierzyli się szachiści z Domu Pomocy Społecznej w Foluszu z pełnosprawnymi dorosłymi i młodzieżą. Były to otwarte mistrzostwa, a najmłodszy uczestnik miał dziewięć lat.
    W turnieju amatorów dwóch spośród czterech mieszkańców, bioracych udział w mistrzostwach, zdobyło  kolejno pan S. Delimata - I miejsce oraz pan B. Przepióra - III miejsce.  Pozostali gracze pani Z. Krzywińska i pan A. Fedak również świetnie radzili sobie w rozgrywkach jednak nie znaleźli się w czołówce.
Mieszkańcy Domu udowodnili po raz kolejny, że nie wiek, ani stan zdrowia,  a umiejętności, taktyka i logiczne myślenie są kluczem do pokonania przeciwnika i zwycięstwa. Cieszą się mieszkańcy z sukcesu kolegów, oni sami mają satysfakcję i radość z zdobytych nagród. Gratulacje!


« powrót