Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Balbiny i Gwidona
31 marca 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

ROZGRYWKI SENI CUP - EURO 2012 - miniatura

ROZGRYWKI SENI CUP - EURO 2012

    

     W dniach 13.06.2012 – 15.06.2012 w Czarnej drużyna piłkarska reprezentująca DPS Folusz wzięła udział w Turnieju Kwalifikacyjnym Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych Seni Cup 2012.


     Przygotowania do turnieju trwały około dwóch miesięcy. Pomimo niesprzyjającej pogody,  zawodnicy osiągnęli zadowalający poziom umiejętności gry w piłkę. Pełni optymizmu i wiaryw wygraną, wyruszyli na turniej.
    Po przyjeździe na miejsce i zakwaterowaniu,  drużyna uczestniczyła w otwarciu Turnieju Kwalifikacyjnego, po którym odbyły się mecze obserwowane. Zostały one jednak przerwane przez intensywnie padający deszcz i przeniesione na drugi dzień. Następnego dnia pogoda nam dopisywała i wszystko odbywało się zgodnie z planem. Po rozegraniu meczu obserwowanego, podzielono wszystkie drużyny na grupy. Zespół znalazł się w jednej z trudniejszych grup, czyli grupie „B”.  Między godziną 14 a 16 nasi zawodnicy rozegrali cztery mecze, z czego dwa przegrali i dwa wygrali. Zawodnicy, grając z silniejszymi i młodszymi od siebie piłkarzami, zaprezentowali wysoki poziom gry i wykazali się dużą determinacją i siłą woli. Po zakończeniu rozgrywek, odbyła się zaplanowana impreza  integracyjna połączona z kolacją.     Trzeciego dnia, po śniadaniu, mieszkańcy stoczyli ostatni pojedynek turnieju zwieńczony sukcesem (Radziechowice – Folusz 0:4).
    Pomimo trzech zwycięstw i dwóch porażek, nasz zespół nie zakwalifikował się do dalszych rozgrywek w Toruniu. Po uroczystym zamknięciu Turnieju Kwalifikacyjnego, zawodnicy wrócili do Domu. Opiekunowie grupy dumni byli z tak wspaniałych zawodników, zaś piłkarze z tego, że dali z siebie wszystko. Pomimo choroby i niepełnosprawności, mogli przeżyć w pełni piłkarskie emocje.

Zobaczcie – Zapraszamy do fotogalerii!


« powrót