Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Eufemii i Klaudii
20 marca 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Tyczyn - miniatura

Tyczyn

02.08.2010

             W dniu 29.07.2010  zorganizowano dla naszych mieszkańców  wycieczkę  do Tyczyna i Borku Starego.


            Borek Stary to urocza miejscowość niedaleko Rzeszowa w gminie Tyczyn, gdzie znajduje się zabytkowy, barokowy kościół, który został zbudowany dla słynącego już wówczas łaskami Cudownego Obrazu Matki Bożej. Tamtejsi mieszkańcy nazywają to miejsce Jasną Górą Różańcową.

         Historię Sanktuarium przybliżył nam jeden z Ojców Dominikanów. Mieszkańcy z zainteresowaniem słuchali opowieści, jednocześnie podziwiając wnętrze i architekturę kościoła. Dzięki gościnności Ojca Józefa mogliśmy uczestniczyć w odsłonięciu cudownego Obrazu i wspólnie się pomodlić . Następnie wszyscy udali się do źródełka, mieszczącego się w Grocie Matki Bożej, gdzie mogli wypocząć i napić się cudownej wody. Na zakończenie pobytu w Sanktuarium pensjonariusze skierowali się do znajdujących się w pobliżu kapliczek Drogi Krzyżowej.

 

            Z Borku Starego wyruszyliśmy do Tyczyna. W ramach integracji odwiedziliśmy Środowiskowy Dom Samopomocy. Czas szybko upłynął przy wspólnym pieczeniu kiełbasek, rozmowach, śpiewaniu piosenek. Następna część wycieczki obejmowała zwiedzenie Tyczyna i zespołu pałacowo – ogrodowego Wodzickich. Mieszkańcy z zaciekawieniem słuchali pani przewodnik, który przybliżyła im historię pałacu oraz oprowadziła po zabytkowych miejscach miasta. Po spacerze mieszkańcy mogli odpocząć na Tyczyńskim Rynku, chłodząc się lodami.

 

Będąc w okolicach Tyczyna dwóch naszych bliskich miało możliwość odwiedzenia swoich bliskich.

Po tak udanej wyprawie z zadowoleniem wróciliśmy do Domu.« powrót