Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Zbigniewa i Grażyny
01 kwietnia 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Uroczystość poświęcenia pomnika - miniatura

Uroczystość poświęcenia pomnika

28.08.2009
             W dniu 27 września 2009 roku, na cmentarzu parafialnym w Cieklinie odbyła się uroczystość poświęcenia pomnika wybudowanego ku pamięci zmarłych w latach 1973 - 2009 mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Foluszu.
 

                         W tej podniosłej uroczystości wzięli udział; mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Foluszu i okolicznych parafii oraz zaproszeni goście. Całą uroczystość uświetnił występ chóru męskiego z Parafii pod wezwaniem Świętego Michała  Archanioła  w  Cieklinie,  a  Mszy  Św.    przewodniczył   w  koncelebrze   ks.  Dziekan Franciszek Motyka. W Homilii ks. Robert   Imbierowicz   kapelan  DPS w Foluszu, podkreślił jak ważna jest potrzeba istnienia takich placówek jak Dom Pomocy Społecznej w Foluszu, które zapewniają swoim mieszkańcom realizację podstawowych potrzeb życiowych, ale także niejednokrotnie stwarzają szanse rozwoju osobistego i poprawiają jakość dotychczasowego ich życia.
 
Po uroczystej Mszy Św., ks. Franciszek Motyka dokonał poświęcenia pomnika.
        
     
               
                       Budowa pomnika była wspólną inicjatywą Domu Pomocy Społecznej w Foluszu i Parafii Rzymsko - Katolickiej w Cieklinie. Prace w dużej mierze prowadzone w systemie gospodarczym,  trwały kilkanaście dni.
Niewielkim kosztem, przy  udziale życzliwych   ludzi i   z pomocą wolontariuszy     z Zakładu Karnego w Jaśle pomysł udało się sfinalizować.
"Na ścianie w Krypcie Sanktuarium  Św. Krzyża widnieje napis;
Kim byłem Ty jesteś
Kim jestem Ty będziesz.
Nie sposób o tym nie pamiętać.  Pomnik to hołd dla tych, których już z nami nie ma, ale pamięć o nich wciąż pozostała żywa. Pamiętajmy o zmarłych mieszkańcach Domu Pomocy Społecznej w Foluszu jeśli chcemy, aby i nas  po śmierci  dobrze pamiętano",  podkreślił Dyrektor DPS w Foluszu - Rafał Gużkowski.


« powrót