Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Karola i Franciszka
04 czerwca 2020
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna

,,Oj! Góry nasze, góry!” - Zakopane 20 sierpnia 2019 roku - miniatura

,,Oj! Góry nasze, góry!” - Zakopane 20 sierpnia 2019 roku

 

,,W górach - jak w życiu - wszystko ma swój czas” - pisał Władysław Krygowski

 

 


Sprzyjająca aura zachęcała mieszkańców do wyjazdu z Folusza, nawet poranne "przeciwności losu" nie popsuły dobrego humoru i podróż autokarem była przyjemna. Wszyscy z radością i entuzjazmem oglądali pojawiający się pofałodowany, wyżynny pejzaż stolicy polskich Tatr. Wyjazd kolejką na Gubałówkę minął szybko i okazał się wielką atrakcją. Widok górskiego krajobrazu zachwycał. Zakupy pamiątek i upominków sprawiły wiele radości.

 

Pomimo zmęczenia grupa z uśmiechem pokonywała kolejne etapy wycieczki. Podziwialiśmy Wielką Krokiew, uliczki z charaktertystycznymi drewnianymi chatami góralskimi, szlak architektury sakralnej: Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem oraz Sanktuarium Maryjne w Ludźmierzu.

 

Po trudach wędrówki wspólny obiad, drożdżówki, kanapki, kawa, łakocie smakowały wyśmienicie. Podczas "biesiady" zadowoleni turyści dzielili się wrażeniami i planowali kolejną wędrówkę – Kasprowy Wierch. To znak, że wszystkim się podobało!

 

Należy jeszcze wspomnieć, że uczestnicy wycieczki mieli okazję wysłuchać wielu ciekawych informacji od przewodnika PTTK. Pan Tadeusz, który jest wielkim miłośnikiem gór i pieszych wędrówek, z niezwykłą pasją opowiadał zarówno o przyrodzie, jak i o obyczajach i tradycjach na zwiedzanym terenie.« powrót