Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Teodozji i Magdaleny
29 maja 2024
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Z kijkami, ścieżkami Nikifora – czyli wczasy w Krynicy - miniatura

Z kijkami, ścieżkami Nikifora – czyli wczasy w Krynicy

 

W dniach 3-6 października mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Foluszu, uczestniczący w projekcie ,,Razem przekroczymy bariery", relaksowali się w ośrodku rehabilitacyjno-wypoczynkowym ,,Panorama" w Krynicy oraz korzystali z atrakcji jakie oferuje to piękne uzdrowiskowe miasteczko.

 


Czterodniowy pobyt był okazją zarówno do miłego wypoczynku, relaksu jak również aktywnego spędzenia wolnego czasu. Nasi mieszkańcy wraz z opiekunami zwiedzili wiele ciekawych miejsc. Spacerując po Krynicy zwiedzili m.in. krynicki deptak z Główną Pijalnią Wód, pomnik oraz Muzeum Nikifora Krynickiego, cmentarz gdzie zapalili świeczkę na grobie artysty, a także pobliską piękną Cerkiew pw. Św. Równego Apostołom Księcia Włodzimierza Wielkiego. Robili zakupy w sklepach i straganach z pamiątkami, wysyłali kartki do rodzin i przyjaciół, a na ławeczkach przy fontannach odpoczywali łapiąc ostatnie promienie jesiennego słońca.

Jako, że uczestnikami tych wczasów byli miłośnicy nordic walking, jeden dzień poświęcony był na ,,wyskok" z kijkami na słynną Górę Parkową z ciekawymi ścieżkami i pięknym punktem widokowym, na którym wszyscy odpoczywali przy rozgrzewających napojach, gdyż droga powrotna odbywała się już w deszczowej i chłodnej aurze. Nie było tego złego, co by na dobre nie wyszło, ponieważ po powrocie w ośrodku czekało już na wszystkich gorące jacuzzi z basenem oraz wykwintna kolacja w formie szwedzkiego stołu i ciepłe pokoje z pięknymi widokami na góry.

Dla tych, którzy mieli jeszcze ochotę i siłę na aktywne spędzenie reszty dnia i wieczoru, czekały również atrakcje w formie bogato wyposażonej siłowni oraz stoły do gry w bilard czy ping-ponga. Mieszkańcy postawili na aktywny wypoczynek, więc zanim ,,wyciągnęli się" wygodnie w łóżkach, intensywnie korzystali z dostępnych form rekreacji, dbając o swoją sprawność i kondycję. Jednym słowem pobyt w Krynicy był wspaniałą regeneracją ciała i psychiki.

Uczestnicy tej wyprawy gremialnie stwierdzają, że wspaniale było razem przekroczyć bariery, pragną nadal z kijkami w rękach wychodzić na kolejne trasy z nowymi przygodami, bo dzięki nordic walking ,,stworzyli lepszą wersję siebie".

 « powrót