Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Grzegorza i Aleksandra
24 kwietnia 2024
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

 
 

Dom Pomocy Społecznej w Foluszu realizuje Projekt „Razem przekroczymy bariery", który jest  zadaniem publicznym realizowanym w ramach Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pod nazwą „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi”- edycja 2017 r. i jest współfinansowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 

 

 

Głównym celem projektu jest aktywizacja społeczna, psychiczna oraz fizyczna osób z zaburzeniami psychicznymi, a także wyposażenie mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Foluszu w kompetencje dostępne osobom sprawnym i zdolności zaspakajania potrzeb wyższego rzędu. Proponowane zajęcia nordic-walking, prowadzone przez zespół instruktorów, umożliwią zapoznanie się z nowymi formami aktywności sportowej, a co za tym idzie sprawdzenia siebie w zupełnie nowych, wcześniej niedostępnych obszarach życia. Mieszkańcy domów pomocy społecznej mają zabezpieczone potrzeby niższego rzędu, naszym zdaniem zwiększenie możliwości ekspresji i sprawdzenia samego siebie, pozwoli na podniesienie jakości ich życia.Innowacyjną formą spędzania wolnego czasu, będzie możliwość wyjazdu na cztery dni do ośrodka wypoczynkowego. Zakładamy, że pobyt w ośrodku wczasowym będzie okazją do radzenia sobie w nowym, nieznanym otoczeniu, samodzielnego wykonywania czynności dnia codziennego, korzystania z bazy sportowej ale przede wszystkim da możliwość nabywania i rozwijania umiejętności interpersonalnych. Za trwały efekt projektu uznamy obok poprawy kondycji fizycznej, zniwelowanie deficytów w sferze zaspokajania potrzeb oraz podniesienie samooceny uczestników projektu.Realizacja przedsięwzięcia przyczyni się do wzrostu tolerancji, akceptacji i kreowania pozytywnego wizerunku mieszkańców domu pomocy społecznej.
« powrót