Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Benedykta i Lubomira
21 marca 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Sportowa jesień w Foluszu - miniatura

Sportowa jesień w Foluszu

21.10.2016

 

18 października 2016 r., odbyła się III Wewnętrzna Spartakiada Sportowa Miezkańców Domu Pomocy Społecznej w Foluszu w ramach działań Rehabilitacji Społecznej, zorganizowana przez pracowników Sekcji Terapii. Każdy mieszkaniec Domu miał możliwość spróbować swoich sił w konkurencjach, do których przygotowywał się w ramach zajęć ruchowych.

 


Był to świetny sposób nie tylko na integrację, ale także na rozgrywki w różnych dyscyplinach sportowych takich jak kręgle, ringo, celne rzuty do dwóch rodzajów tarcz, rzut woreczkiem do obręczy oraz slalom z piłką. Celem Spartakiady było propagowanie sportu oraz aktywizacja osób niepełnosprawnych, zachęcanie do regularnego uprawiania sportu, rozwijanie i propagowanie różnych form kultury fizycznej oraz zdrowej rywalizacji. Biorąc pod uwagę złe warunki atmosferyczne, Spartakaida odbyła się wewnątrz Domu. Szczególnie dla nowych mieszkańców było to duże wydarzenie. Rozgrywkom towarzyszyły duże emocje, mieszkańcy entuzjastycznie kibicowali swoim faworytom, czyli p. Krzysztofowi, Edwardowi, Ryszardowi, Adamowi, Bronisławowi i Leszkowi, którzy zajęli miejsca na podium. Niestety nasze panie miały mniej szczęścia tym razem.

Po rozegraniu wszystkich dyscyplin, nastąpiło rozdanie dyplomów i nagród dla zwycięzców i uczestników, a następnie na zabawie tanecznej zawodnicy i kibice raczyli się smakowitymi kiełbaskami, papryczkami z grila, kawą i ciasteczkami.

Kolejna sportowo-rekreacyjna impreza w takim wymiarze planowana jest na wiosnę 2017 r., a teraz zapraszamy do fotorelacji.« powrót