Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Grzegorza i Aleksandra
24 kwietnia 2024
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

XV Krempniańska Parada Historyczna w Świątkowej Wielkiej - miniatura

XV Krempniańska Parada Historyczna w Świątkowej Wielkiej

 

W niedzielę 10 lipca br. mieszkańcy Domu mieli przyjemnosć uczestniczyć w 15 Krempniańskiej Paradzie Historycznej w Świątkowej Wielkiej.

Główną atrakcją był pokaz walk historycznych. Konie ze Stajni "Rumak" państwa Mielczarków, stroje jak z filmu, ciekawe scenki potyczek z efektami pirotechnicznymi i dobra narracja - wszystko to budziło zachwyt.
Dużym powodzeniem cieszyły się wypieki i swojskie jadło przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Desznicy.

Ogromne zainteresowanie zyskały również kramy rękodzielnicze. Mieszkańcy mogli porozmawiać z malarzami i rzeźbiarzami, wymienić kilka słów, poglądów na temat wykonywanych prac.

Podczas imprezy zbierane były do puszek pieniądze na remont zabytkowej cerkwi w Świątkowej Wielkiej. Remontowana cerkiew jest rzymskokatolickim kościołem filialnym Parafii Desznica, gdzie proboszczem jest ksiądz Józef Obłój. Wewnątrz zabytkowej cerkwi w Świątkowej Wielkiej można obejrzeć polichromię z połowy XVIII wieku, która pokrywa ściany, strop babińca oraz kopuły.

Mieszkańcy wrócili do Domu pełni wrażeń i dobrego humoru.« powrót