Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Wiktora i Cezarego
25 lutego 2024
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Droga Krzyżowa, Folusz 2016 - miniatura

Droga Krzyżowa, Folusz 2016

 

W promieniach wiosennego słońca, w miniony piątek 18 marca br., po raz ósmy, mieszkańcy i pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Foluszu rozpoczęli inscenizację Misterium Męki Pańskiej.

 


Z placu przed Domem, licznie zgromadzeni wierni wraz z ks. Biskupem Edwardem Białogłowskim, kapłanami z okolicznych parafii ks. dziekanem, Janem Reczkiem, superiorem Bazyliki Mniejszej w Dębowcu ks. Pawłem Raczyńskim, wyruszyli wyznaczoną trasą wraz z Niosącym krzyż, w kierunku kościoła Parafialnego p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Foluszu. W Drodze Krzyżowej uczestniczyli również przedstawiciele władz powiatowych i gminnych, m.in. Starosta Jasielski Pan Mariusz Sepioł, Przewodniczacy Rady Powiatu Pan Tadeusz Gorgosz, oraz Pan Stanisław Mlicki Członek Zarzadu Powiatu i Pan Andrzej Stachurski Radny Powiatowy, a także Wójt Gminy Dębowiec Pan Zbigniew Staniszewski.

Rozważania przy poszczególnych stacjach Drogi Krzyżowej prowadzili przedstawiciele z zaproszonych placówek tj.: Domów Pomocy Społecznej z: Krosna przy ul. Żwirki i Wigury i ul. Kletówki, Klimkówki, Iwonicza przy ul. Floriańskiej i ul. Długiej, Brzozowa, Gorlic przy ul. Michalusa i ul. Sienkiewicza, Rudy, Nowego Sącza przy ul. Nawojowskiej 155, Rzeszowa przy ul. Załęskiej, Moczar, Środowiskowego Dom Samopomocy w Nowym Żmigrodzie oraz z Publicznego Gimnazjum w Cieklinie i Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Foluszu.

To coroczne Misterium Męki Pańskiej, skłania wszystkich do refleksji i pokory, gromadzi coraz więcej uczestników, bo trudno o bardziej przekonujące, autentyczne i wzruszające odtworzenie Drogi Krzyżowej, jak to przedstawione przez ludzi prawdziwie cierpiących.

 

Zapraszamy do fotorelacji

 

 

Dyrekcja Domu Pomocy Społecznej w Foluszu składa podziękowanie Komendzie Powiatowej Policji w Jaśle za zabezpieczenie trasy w trakcie Drogi Krzyżowej, Panu Piotrowi Buczyńskiemu za prowadzenie śpiewu oraz Panu Mariuszowi Żychowskiemu za nagłośnienie techniczne.« powrót