Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Zbigniewa i Grażyny
01 kwietnia 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Niespodziewany sukces Pana Adama - miniatura

Niespodziewany sukces Pana Adama

 

III miejsce oraz specjalne wyróżnienie dla Pana Adama od Pana Stanisława Hubnera wybitnego fotografa w konkurscie fotograficznym.

 

Już po raz kolejny mieszkańcy Domu wzięli udział w konkursie fotograficznym organizowanym przez Dzienny Ośrodek Wsparcia w Gorlicach z filią w Bobowej. Temat prac fotograficznych brzmiał: „Niezwykli ludzie, zwykła codzienność”.


 

Uczestnicy mieli za zadanie zrobić zdjęcie przedstawiające ludzi, proste codzienne czynności, które są jednak niezwykłe i ciekawe. Zdjęcia ukazywały normalne tempo życia, które w swej istocie potrafiły zatrzymać, rozbawić, zastanowić. Ukazując świat osoby niepełnosprawnej dali możliwość poznania trudności, przeszkód na jakie napotykają. Fotografując pamiętali, również o radości życia i o tym, że można spojrzeć na rzeczywistość z innej perspektywy i przekonać się, że życie jest piękne.

Ogromnym zaskoczeniem było specjalne wyróżnienie dla Pana Adama, które zostało przyznane za zdjęcie" Pozdrowienia dla fryzjera" od znanego fotografa, wirtuoza techniki akwareli Stanisława Hubnera.

Pan Adam otrzymał z rąk wybitnego artysty osobisty album o jego twórczości, jak sam skomentował : "Jest to dla mnie miła niespodzianka, nie spodziewałem się..."

Zdjęcie zajęło również III miejsce w ogólnym rankingu konkursu. Z wielką satysfakcją i przepełniony wrażeniami laureat wrócił do Domu dzieląc się swoim szczęściem z innymi mieszkańcami.

" Za rok też będę starał się wziąć udział w konkursie, mam już ciekawe pomysły na zdjęcia"- dodaje Pan Adam.

« powrót