Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Benedykta i Lubomira
21 marca 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

 X Padkarpacki Festiwal Rekreacji i Zabawy - "Pożegnanie Lata" 2015  w Iwoniczu. - miniatura

X Padkarpacki Festiwal Rekreacji i Zabawy - "Pożegnanie Lata" 2015 w Iwoniczu.

 

27 sierpnia br., na terenie Domu Pomocy Społecznej Zakonu Bonifratrów w Iwoniczu o godzinie 11:00 odbyła się uroczysta Msza Święta inaugurująca X Padkarpacki Festiwal Rekreacji i Zabawy - "Pożegnanie Lata", na który zaproszenie dostali m.in nasi Mieszkańcy wraz z Panem Dyrektorem.

 


O godz. 14:00, po przywitaniu gości przez Panią Grażynę Skotnicką i Pana Jacka Kotarbę oraz Przeora Konwentu Bonifratrów br. Michała - Ryszarda Ziębę, uroczyście rozpoczęto festiwal. Niezapomniany koncert wykonała Izabela Kaciuba z Leska, wyśpiewując znane polskie piosenki, hitem okazała się pieśń "Alleluja" zaśpiewana na operową "nutę". Następnie widzowie gromkimi brawami nagrodzili członków zespołu "Black Crows", którzy wykonali kilka piosenek, w tym jedną autorską oraz występ Gwiazdy Wieczoru zespołu "Kortez".

W trakcie trwania Festiwalu przygotowano wiele ciekawych propozycji dla dzieci i dorosłych. Można było przejechać się na koniu, spróbować swoich sił w grach i zabawach sportowych (Pan Sławek zmierzył się ze ścianką wspinaczkową, a Pan Wojciech mógł choć przez chwile poczuć się jak strzelec wyborowy, celując do tarczy z karabinku laserowego).

Przez cały dzień wszyscy uczestnicy spotkania mogli podziwiać prace mieszkańców wykonane w pracowniach terapii zajęciowej w Domu Pomocy Społecznej Zakonu Bonifratrów w Iwoniczu, jak również kosztować przetwory przygotowane przez mieszkańców Domu.

Dziękujemy serdecznie za zaproszenie, wspaniałe przyjęcie i mamy nadzieję, że spotkamy się niebawem.« powrót