Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Benedykta i Lubomira
21 marca 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

"Challenge" - miniatura

"Challenge"

 

Dnia 19 sierpnia 2015 roku odbyła się II Wewnętrzna Spartakiada Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Foluszu, w ramach pracy z mieszkańcami pracowników Sekcji Terapii realizujących Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia

14 stycznia 2014 r., w sprawie zajęć rehabilitacji społecznej w domach pomocy społecznej dla osób z zaburzeniami psychicznymi).


Zawody odbyły się na boisku sportowym znajdującym się na terenie DPS . W zawodach wzięło udział 41 zawodników. Na wszystkich mieszkańców biorących udział w sportowej rywalizacji czekało mnóstwo atrakcji, oraz wspaniałe nagrody.


  1. ,,celne rzuty”, w których: pierwsze miejsce zajął Pan Dżoń Czesław, drugie Pan Jagiełło Stanisław, trzecie miejsce Pan Martula Paweł.

  1. ,,hokejowy slalom”: najlepszym czasem w tej konkurencji wykazał się Pan Przepióra Bogusław, kolejne miejsca zajęli Pan Chmiel Tadeusz i Pan Marszałek Józef.

  2. ,,rzut woreczkami do obręczy”: wzięło udział dziewięciu uczestników. bezkonkurencyjny w tej dyscyplinie okazał się Pan Ciosek Tadeusz, który po zaciętej dogrywce wyprzedził Panią Blechowską Elżbietę, która uplasowała się na drugim miejscu, na trzecim Pan Gajewski Piotr.

  3. ,,megakręgle” : zawodnicy oddali kolejno trzy rzuty w kierunku kręgli, najlepszym zawodnikiem w tej dyscyplinie okazał się Pan Sowa Mariusz , kolejne miejsca zajęli Pan Rusyn Alfred i Pani Szrama Alicja.

  4. ,,rzut piłką do kosza”: największą ilość celnych rzutów oddał Pan Sencio Andrzej,

    drugie miejsce zajął Pan Cygan Jan, na najniższym stopniu podium znalazł się Pan Czajka Józef .

  5. ,,rzut piłką lekarską”: najlepszym spośród startujących w tej dyscyplinie zawodników był Pan Kaczmarek Sławomir, drugi był Pan Ryznar Mariusz, trzeci Pan Ochałek Krzysztof.

  6. ,,bule”: po ostrej rywalizacji i dwóch dogrywkach trzecie miejsce wywalczył Pan Myśliwiec Wojciech, drugie miejsce zajął Pan Mużył Jan, zwyciężył Pan Pojnar Czesław.


Po zakończeniu wszystkich konkurencji odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i dyplomów przez Kierowników Działu BWM.

Całej imprezie towarzyszyła wspaniała atmosfera i świetna zabawa.

Pozostali mieszkańcy i pracownicy Domu entuzjastycznie kibicowali zawodnikom. Podczas trwania całych zawodów rozdawane były „z czarodziejskiego pudełka” liczne nagrody dla najaktywniejszych kibiców.

Mieszkańcy bardzo chętnie wzięli udział w zawodach, do których przygotowywali się przez całe lato i już nie mogą się doczekać kolejnych wyzwań.


Dyrekcja Domu oraz Rada Mieszkańców dziękują serdecznie za ufundowanie nagród dla zawodników Firmie:

Sklep Odzieżowo-Obuwniczy, Krystyna Ochał, Dębowiec

Sklep Spożywczo-Przemysłowy „GAWEKS” , Andrzej Więcek, Folusz

Apteka ,,CURATE”, ul. Lwowska 9/11 w Jaśle

Apteka Rodzinna ul. 3 – go Maja 13 w Jaśle« powrót