Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Eufemii i Klaudii
20 marca 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Spartakiada Wojewódzka 2015 – nasi zawodnicy z medalami. - miniatura

Spartakiada Wojewódzka 2015 – nasi zawodnicy z medalami.

 

10 czerwca 2015 r. w hali widowiskowo-sportowej w Ropczycach odbyła się XVII Spartakiada Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej Województwa Podkarpackiego, na której spotkało się ponad 200 osób niepełnosprawnych, wraz z opiekunami.

 


Celem głównym Spartakiady była integracja społeczna, propagowanie aktywności ruchowej i zdrowej rywalizacji. Zawodnicy mieli do wyboru wiele różnorodnych konkurencji, w których mogły się wykazać zarówno osoby sprawne i wysportowane oraz ci mniej sprawni i ,,niepełnosprytni". Każdy miał szansę być w czymś dobry i zostać mistrzem. Zawodnicy z DPS w Foluszu wybrali takie konkurencję jak: slalom na hulajnodze, rzut czapką, lot samolotu, rzut docelu, rzut woreczkami, wspinaczka po drabince oraz konkurencję drużynową ,,gra w ciemno". Nasi medaliści to: Mariusz Ryznar – I miejsce we ,,wspinaczce po drabince" oraz srebro dla Bogusława Przepióry w konkurencji ,,lot samolotu". Bez podium ale z dobrymi wynikami, z czwartym i piątym miejscem pozostali nasi zawodnicy: Małgorzata Chmiel – rzut czapką, Jan Cygan – rzut do celu, Bogdan Czajkowski – rzut woreczkami, Sławomir Kaczmarek – slalom na hulajnodze. Cała drużyna świetnie wypadła w konkurencjach drużynowych i stanęła na podium jako trzeci zespół tegorocznej Spartakiady.

Wszyscy zawodnicy, co najważniejsze, świetnie się bawili, a rywalizacja miała przede wszystkim charakter integracyjny.

Po zakończeniu zawodów i wręczeniu nagród przyszedł czas na wypoczynek i zabawę. Uczestnicy Spartakiady udali się do Domu Pomocy Społecznej w Rudzie, który był współorganizatorem tej imprezy. Na miejscu przy ośrodku wypoczynkowym ,,Kamionka" odbyło się spotkanie integracyjne z grillem i poczęstunkiem, oraz zabawą taneczną przy muzce w wykonaniu kapeli ludowej.

Nasi zawodnicy, z medalami i nagrodami, zmęczeni ale z dobrym humorem i miłymi wrażeniami, wrócili późnym wieczorem do Domu.

                                                                                                                         tekst i zdjęcia: P.S.

 

 « powrót