Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Zbigniewa i Grażyny
01 kwietnia 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Posypmy głowy popiołem - miniatura

Posypmy głowy popiołem

 

Abyśmy z Chrystusem społem

Już raz odrodzeni powstali

I hymn Mu chwały śpiewali.

 


Środa Popielcowa rozpoczyna okres czterdziestodniowego przygotowania do największej chrześcijańskiej uroczystości - Świąt Paschalnych. Wielki Post, bo tak nazywa się ten okres, trwa do początku liturgii Mszy Wieczerzy Pańskiej sprawowanej w Wielki Czwartek. Sam zwyczaj posypywania głów popiołem na znak żałoby i pokuty, celebrowany w Środę Popielcową,.

 

W Domu Pomocy Społecznej w Foluszu jak w całym Kościele, odbyła się uroczysta Msza Św. Mieszkańcy przybyli do Kaplicy Domu, aby pochylić głowy i przyjąć popiół, a równocześnie otworzyć swoje serca. Kapelan Domu, ks. Robert Imbierowicz w homilii mówił: Pogodny jest dzień dzisiejszy. Pomimo postu, bo rano przyjęliśmy lekki bezmięsny posiłek. Pogodny- pomimo poważnego nastroju w świątyni, bo ołtarze są bez kwiatów, a kolor szat jest fioletowy, pokutny. My zaś za chwilę będziemy podchodzić do obrzędu posypania głowy popiołem. I to wszyscy, jednakowo, bo choć jesteśmy dziećmi Bożymi, to jednak -dziećmi grzesznymi.

„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!".

 

Następnie w ramach rehabilitacji społecznej odbyło się spotkanie grupy Na ścieżkach wiary - ,,Krąg", na którym poruszany był temat postanowień wielkopostnych.

« powrót