Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Benedykta i Lubomira
21 marca 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Spotkanie opłatkowe w Foluszu - miniatura

Spotkanie opłatkowe w Foluszu

 

W dniu 24 stycznia br., z inicjatywy Sołtysa, Rady Sołeckiej wsi Folusz, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Radnego Gminy Dębowiec, w świetlicy Domu Parafialnego w Foluszu odbyło się Spotkanie Opłatkowe.

 


Jak co roku, w ,,Opłatku" wzieła udział delegacja mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Foluszu wraz Dyrektorem, panem Karolem Adamskim. Tradycyjnie, Spotkanie Opłatkowe rozpoczęło się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym p.w. Serca Jezusowego w Foluszu, gdzie uczniowie ze Szkoły Podstawowej przedstawili Jasełka. Następnie w Domu Parafialnym, ks. Robert Imbierowicz – proboszcz Parafii w Foluszu, przywitał i pobłogosławił gości.

Spośród wielu cyklicznych wydarzeń i uroczystości, to właśnie Spotkanie Opłatkowe jest tym, które ze względu na swój kameralny charakter oraz świąteczną i rodzinną atmosferę, najbardziej zbliża, sprzyja nawiązywaniu nowych i kontynuowaniu starych znajomości. To właśnie w tym dniu, łamiąc się opłatkiem i kolędując przy wspólnym stole , wszyscy mogą się poczuć jak w jednej wielkiej rodzinie.

Ta wspólna integracja to dowód na to, że w Foluszu przełamane są całkowicie stereotypy

i bariery pomiędzy społecznością lokalną, a mieszkańcami Domu.

 

                                                                                             tekst: P.S.« powrót