Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Wiktora i Eustachego
29 marca 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

II Powiatowy Piknik Ekologiczny EKO-Raban  - miniatura

II Powiatowy Piknik Ekologiczny EKO-Raban

  

W piątek 19 września br., grupa mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Foluszu, uczestniczyła w II Powiatowym Pikniku Ekologicznym ,, Eco- Raban", którego organizatorem było Starostwo Powiatowe i Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle.

 

 


 

Impreza odbyła się na płycie jasielskiego rynku, mieszkańcy mogli przedstawić i pochwalić się swoimi pracami wykonanymi w pracowni terapii zajęciowej. Piknik rozpoczął się pokazem mody ekologicznej, w którym brali udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Najbardziej spodobał się kostium ,, Iron Man-a", który został wykonany z pianki izolacyjnej. Po pokazie mody odbył się konkurs ekologioczny z licznymi nagrodami, do którego mogli zgłaszć się wszyscy zgromadzeni na rynku.

Bardzo istotnym elementem ,, Eko -Raban-u", była akcja, podczas której można było wymienić przeterminowane leki, zużyte sprzęty elektroniczne oraz baterie na sadzonki drzew, krzewów oraz kwiatów.

Główną atrakcją pikniku był występ uliczny „Serce Don Juana” w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop”. W spektaklu wystąpili aktorzy na szczudłach w pięknych epokowych kostiumach teatralnych i maskach. Dodatkowo efekty świetlne i pirotechniczne w połączeniu z muzyką klasyczną pozwoliły widzom oderwać się od rzeczywistości.

 

                                                                         Tekst: J.J. i J.W. / Zdjęcia DPS Folusz« powrót