Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Eufemii i Klaudii
20 marca 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

,,MAGIA JESIENI - FOLUSZ 2014" - miniatura

,,MAGIA JESIENI - FOLUSZ 2014"

 

11 września 2014 r. w Domu Pomocy Społecznej w Foluszu pod patronatem Starosty Jasielskiego, obył się IX Konkurs Ekologiczny pt.,, Magia Jesieni- Folusz 2014".

 


 

W Konkursie uczestniczyły Domy Pomocy Społecznej z województwa podkarpackiego i małopolskiego oraz Środowiskowy Dom Samopomocy z Nowego Żmigrodu.

Tegoroczny konkurs składał się z trzech etapów:

- część pierwsza teoretyczna, była formą testu wyboru zatytułowanego ,,Grzyby polskich lasów",

- uczestnicy drugiego etapu, przedstawili prace malarskie o tematyce ,,Jarzębina, kalina elementem polskiej przyrody",.

- trzecia część dotyczyła kompozycji przestrzennej pod hasłem ,, Dary lasu".

 

Konkurs jak co roku był na zaskakująco wysokim poziomie. Trzy Komisje konkursowe w skład, których weszli zaproszeni goście: p. Elwira Musiałowicz- Czech- Asystent Wojewody Podkarpackiego, p. Michał Burbelka- Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, p. Dariusz Pomprowicz- Dyrektor SANEPID-u w Jaśle, p. Zofia Wickowska- Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Cieklinie, p. Stanisław Mlicki Radny Powiatu Jasielskiego. p. Wiesław Pięta- Radny Gminy Debowiec, Dyrektorzy i instruktorzy z biorących udział w Konkursie Placówek, wyłoniły laureatów IX Konkursu Ekologicznego.


W teście wyboru ,, Grzyby polskich lasów":

Miejsce I - Urszula Jajko

Miejsce II- Dariusz Mielcarek

Miejsce III-Bogumiła Klimkowicz


W Pracy malarskiej ,, Jarzębina, kalina elementem polskiej przyrody":

Miejsce I- Bogusław Przepióra

MiejsceII: Grzegorz Bętkowki

MiejsceIII: Beata Kujawska


W kompozycji przestrzennej ,, Dary lasu":

Miejsce I- Jadwiga Fortuna

Miejsce II- Józef Górka

Miejsce III- Paweł Wartyzela


Nagrody wręczył laureatom i uczestnikom Konkursu p. Adam Kmiecik- Starosta Jasielski oraz p. Karol Adamski- Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Foluszu.


Po rozdaniu nagród goście uczestniczyli w zabawie taneczenej przy muzyce na żywo, mogli również zapoznaniać się z urokami Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej im. Stanisława Zająca położonym na lewym brzegu Potoku Kłopotnicy w Foluszu (gdzie kusiły zapachem pieczone kiełbaski i ziemniaczki z popiołu) oraz z powstającymi na terenie Domu parkiem sportowo- rekrecyjnym.


Dyrekcja oraz Rada Mieszkańców składają podziękowania sponsorom IX Konkuru Ekologicznego pt.,, Magia Jesieni- Folusz 2014":

Zakładom Mięsnym w Nowym Żmigrodzie i w Zimnej Wodzie, Spółdzielni Produkcyjno- Handlowej ,, Jedność" w Gorlicach, Sklepowi spożywczo-przemysłowemu ,,GAWEKS" w Foluszu.

 

                                                                              Tekst: J.W.    zdj. DPS Folusz« powrót