Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Eufemii i Klaudii
20 marca 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Parada koszy z plonami ziemi - miniatura

Parada koszy z plonami ziemi

 

Mieszkańcy na Paradzie Koszy z Plonami Ziemi w Gorlicach.


 

 

 

W dniu 28 sierpnia br., delegacja mieszkańców wyjechała na zaproszenie do Domu Pomocy Społecznej w Gorlicach, gdzie wzięła udział w "Paradzie koszy z plonami ziemi".

Impreza rozpoczęła się uroczystym powitaniem zaproszonych gości oraz poświęceniem przywiezionych koszy, po czym odbyła się indywidualna prezentacja ich zawartości. W naszym koszu znalazły się przeróżne smakołyki, takie jak np. panierowane oponki z cukini, pierożki drożdżowe, mufinki z nadzieniem śliwkowym, placek ze śliwkami, owoce i warzywa.

Następnie po zaprezentowaniu wszystkich koszy, pełnych regionalnych wypieków, każdy mógł dokonać degustacji przywiezionych potraw. Po posiłku odbyły się występy artystyczne, podczas których uczestnicy cytowali wiersze i śpiewali piosenki, i tańczyli przy biesiadnej muzyce.

Jak po powrocie stwierdził, p. Mariusz: ,,Była świetna zabawa, a w szczególności przypadły mi do gustu góralki z DPS Mszana Dolna. Chciałbym abyśmy jeszcze raz się spotkali".

 

                                                                   Tekst: J.W.  zdj.DPS Folusz.« powrót