Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Zbigniewa i Grażyny
01 kwietnia 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

,, Plon niesiemy, plon -Dożynki Powiatowe 2014" - miniatura

,, Plon niesiemy, plon -Dożynki Powiatowe 2014"

 

 Przynosimy plon, ze wszech czterech stron,
Tam z oźminy i jarzyny,tam ze sadów, tu z leszczyny
 Plon niesiemy, plon.
 Przynosimy plon, ze wszech czterech stron,
 Bodaj wszystko plonowało, jak najlepiej plon wydało,
                                     Plon niesiemy, plon.


 


Na jasielskim rynku w dniu 24 sierpnia odbyły się Dożynki Powiatowe. W uroczystościach tych na zaprosznie Starosty Jasielskiego i Burmistrza Miasta Jasło uczestniczyła delegacja mieszkańców, wraz z dyrekcją Domu Pomocy Społecznej w Foluszu.

Tegoroczne Dożynki rozpoczęły się Mszą św. w Jasielskiej Kolegiacie – kościół Fara , skąd uroczysty korowód przemaszerował na płytę rynku, gdzie odbyły się prezentacje, obrzędy i występy artystyczne. Mieszkańcy DPS zaprezentowali wykonany własnoręcznie w ramach terapii zajęciowej wieniec dożynkowy z wykorzystaniem różnych zbóż i kwiatów polnych. Przedstawia on młyn, na którym widnieje wizerunek Matki Boskiej z lilią, oraz młynarza z rodziną.

Po zaprezentowaniu wieńców dożynkowych w ramach ,, Lata z Kulturą Powiatu Jasielskiego", odbyły się koncerty: grupy ,,Foluszoki" z naszego Domu, zespołu Afera Blues Group & Jazz Brass Consort oraz gwiazdy wieczoru - zespołu Shannon. Występ ,,Foluszoków" bardzo podobał się publiczności, która swój zachwyt wyraziła gromkimi brawami. Po swoim występie mieszkańcy otrzymywali wiele osobistych podziękowań i gratulacji, które dla każdego artysty są najcenniejsze.

                                                                                 

                                                                                                        Tekst: J.W.  zdj. DPS Folusz« powrót