Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Grzegorza i Aleksandra
24 kwietnia 2024
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Wycieczka do Wysowej i Szymbarku - miniatura

Wycieczka do Wysowej i Szymbarku

   

     Dnia 18 lipca 2014 roku grupa mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Foluszu uczestniczyła w wycieczce do: Wysowej – miejscowości uzdrowiskowej w południowej Polsce w województwie małopolskim w powiecie gorlickim i Szymbarku – miejscowości położonej niedaleko Gorlic, gdzie znajduje się Renesansowy Kasztel Obronny z XVI wieku, nazywany "perłą renesansu polskiego" oraz Skansen Wsi Pogórzańskiej im. Romana Reinfussa.Wycieczka rozpoczęła się od spaceru po Parku Zdrojowym.

 

 


    Następnie wszyscy wyruszyli do pijalni wód mineralnych gdzie mogli degustować różnorodne wody mineralne, które dzięki wysokiej zawartości składników mineralnych oraz odpowiedniej proporcji tzw. składników swoistych, silnie i korzystnie oddziałują na organizm. Różnorodne walory smakowe tych wód przypadły nam wszystim do gustu tak jak lody w miejscowej lodziarni. Po krótkim odpoczynku udaliśmy się do zabytkowej Kaszteli w Szymbarku. Znajdujące się tam obiekty to oryginalne budowle przeniesione z macierzystej wsi do Skansenu, w którym zostały zakonserwowane i zmontowane.Bardzo sie nam podoba film ukazujący historię tego wspaniałego zabytku. Po powrocie uczestnicy wycieczki opowiadali z zachwytem pozostałym mieszkańcom, jaki to był super wyjazd.


« powrót