Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących

Strona główna - artykuł archiwalny

SPARTAKIADA SPORTOWA MIESZKAŃCÓW DOMÓW POMOCY SPOŁECZNEJ WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO – SOŚNICA 3 LIPCA 2014 - miniatura

Relacja przewodniczącego Rady Mieszkańców DPS Folusz i kapitanem reprezentacji DPS w Foluszu z Spartakiady w Sośnicy.

W dniu 3 lipca 2014r., nasza drużyna sportowa składająca się mieszkańców DPS w Foluszu wzięła udział w XVI Spartakiadzie Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej Województwa Podkarpackiego

Oceniam nasze występy bardzo dobrze. Spośród 20 reprezentacji zajęliśmy drugie miejsce drużynowo, ustępując jedynie ekipie gospodarzy. W konkurecji strzałów do bramki oraz w sprincie na 50 metrów, nasi zawodnicy zwyciężyli po ostrej rywalizacji, zdobywając złote medale. Również po ciężkiej batalii zajęliśmy II miejsce w slalomie i III miejsce w skoku w dal z miejsca.
Atmosfera w trakcie zawodów była znakomita, a zawody uświetniły występy zespołu ludowego oraz zabawa integracyjna i gril. Wszystkiemu towarzyszyła piękna i słoneczna pogoda.
Wszyscy zawodnicy otrzymali upominki za udział w Spartakiadzie, a zwycięzcy pamiątkowe dyplomy oraz puchary. Jako kapitan drużyny przywiozłem wspomnienia i rewelacyjny album "Sławy polskiego sportu". Do domu wróciliśmy wieczorem zmęczeni, ale jak mówi kolega Jan " ... prestiż się liczy" .