Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Eufemii i Klaudii
20 marca 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Międzynarodowe Saletyńskie Spotkania Młodych nie tylko dla młodzieży - miniatura

Międzynarodowe Saletyńskie Spotkania Młodych nie tylko dla młodzieży

  
    Co roku, w pobliskiej miejscowości Dębowiec w Bazylice Mniejszej Matki Bożej Saletyńskiej, odbywają się kilkudniowe spotkania dla Młodzieży z całej Polski, a także z zagranicy. Owe rekolekcje to sześć dni modlitwy, refleksji, muzyki i radości, gdzie uczestnicy mogą "spotkać" Boga w sakramencie pojednania i zasmakować świadectwa młodych ludzi przyznających się otwarcie do swojej przyjaźni z Jezusem.
 

    
    Tegoroczne spotkania odbyły się juz poraz XXVII, pod hasłem "W labiryncie relacji". Mieszkańcy Domu wraz z opiekunami mieli możliwość wzięcia udziału w konferencji gościa dnia - Andrzeja Wronki, który "dotknął" zagadnienia apologetyki, czyli obrony wiary katolickiej głównie przed zarzutami sekt, różnych ruchów religijnych i błędnych duchowości. Poruszył również takie tematy jak: świadkowie Jehowy, psychomanipulacja, sekty, satanizm, magia, wróżby, opętanie, horoskopy, reinkarnacja.

Mimo, iż pogoda nie była łaskawa, mieszkańcy Domu wraz z uczestnikami Spotkania pod olbrzymim namiotem z zaciekawieniem wysłuchali koncertu zespołu eSPe ze Słowacji i konferencji gościa dnia. Mieli także możliwośc modlitwy w Bazylice i ucałowania relikwii błogosłwanionej Karoliny Kózkówny.
« powrót