Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Zbigniewa i Grażyny
01 kwietnia 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Wycieczka do Skansenu w Sanoku. - miniatura

Wycieczka do Skansenu w Sanoku.

    
    Na terenie Parku Etnograficznego znajduje się ponad 100 obiektów budownictwa drewnianego z okresu od XVII do XX wieku, gdzie obok budynków mieszkalnych, mieszkalno – gospodarczych, znajdują się również obiekty sakralne (kościół, cerkwie i kilka kapliczek), budynki użyteczności publicznej (np. szkoła) oraz obiekty przemysłowe (młyn wodny, wiatraki i kuźnie). Większość budynków posiada w pełni urządzone i udostępnione do zwiedzania wnętrza (m.in. warsztaty rzemieślnicze: tkacza, garncarza, kołodzieja, wytwórcy drewnianych łyżek, koszy wiklinowych itp.).
 

     Korzystając z pięknej pogody, dnia 4 lipca b.r., mieszkańcy Domu wybrali się na wycieczkę do Muzeum Budownictwa Ludowego, które jest jednym z najpiękniejszych muzeów na wolnym powietrzu w całej Europie. Mieszkańcy mieli okazję zobaczyć stare zabudowania, wnętrza obiektów sakralnych,wyposażenie wiejskich domów i budynków gospodarczych. Wycieczka była świetną okazją do poznania historii, kultury i tradycji regionu. Wizyta w Muzeum Budownictwa Ludowego była dla naszych wycieczkowiczów ciekawą lekcją historii i atrakcyjną formą spędzenia czasu. Pogoda sprzyjała spacerowi między starymi "chałupami, dzięki czemu taki dzień blisko natury i kultury przyniósł mnóstwo wrażeń, wiele nowych wiadomości, które na długo zapadną w ich pamięci.

« powrót