Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Grzegorza i Aleksandra
24 kwietnia 2024
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Uroczystość Bożego Ciała w Foluszu. - miniatura

Uroczystość Bożego Ciała w Foluszu.

    Boże Ciało, święto katolickie obchodzone w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego ku czci Najświętszego Sakramentu.


   Przez kilkanaście dni w ramach terapii zajęciowej powstawały dekoracje związane z przygotowaniami ołtarza na uroczystość Bożego Ciała. W roku bieżącym poraz pierwszy uroczsta Msza św. została odprawiona przez kapelana Domu, proboszcza tutejszej Parafii, ks Roberta Imbierowicza przy pierwszym ołtarzu przygotowanym w Domu. Po zakończonej Mszy św. procesja wyruszyła do trzech następnych ołtarzy rozmieszczonych na terenie miejscowości Folusz. Ta wspólna religijna integracja to przykład na to, że mieszkańcy sołectwa poraz kolejny z mieszkańcami, Dyrekcją i pracownikami Domu tworzą tzw. wspólnotę. Procesja z Najświętszym Sakramentem prowadziła malowniczymi drogami i ścieżkami, mijając gospodarstwa, domostwa, łaki, pola, aby przy każdym następnym ołtarzu modlić się razem o pokój, zdrowie i pomyślność w rodzinach , Ojczyźnie za żyjących i zmarłych mieszkańców Domu i Folusza.
« powrót