Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Grzegorza i Aleksandra
24 kwietnia 2024
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

 " Seni Cup 2014 ", - miniatura

" Seni Cup 2014 ",

     W dniach 4 - 6 czerwca 2014r. w Czarnej k. Dębicy odbyła się 14 edycja Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych " Seni Cup 2014 ", w której udział wzięła drużyna piłkarska z naszego Domu.

     Była to kolejna okazja do zaprezentowania swoich umiejętności na boisku. Celem Turnieju jest też popularyzacja piłki nożnej wśród osób niepełnosprawnych, mieszkańców domów pomocy społecznej, a także integracja tych osób z resztą społeczeństwa. " Seni Cup 2014 " jak i poprzednie jego edycje to możliwość sportowego współzawodnictwa, które jest bodźcem, stymulatorem do rozwoju fizycznego oraz przeciwdziałaniem nudzie i wykluczeniu społecznemu.

Dla zawodników z domów pomocy społecznej " Seni Cup " ma taką rangę jak dla zawodowców Mundial w Brazylii. Z rozgrywek drużyna piłkarska choć zmęczona wróciła pełna entuzjazmu z pucharem, indywidualnymi medalami oraz tą wymarzoną piłką z autografami Reprezentacji Polski z potwierdzonym certyfikatem podpisanym przez selekcjonera Adama Nawałkę.

Zapraszamy do fotorelacji

« powrót