Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Eufemii i Klaudii
20 marca 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Zespól "Foluszoki" w Radawie! - miniatura

Zespól "Foluszoki" w Radawie!

     Relacja Krzysztofa - mieszkańca naszego Domu, członka zespołu Foluszoki.Skoro świt, 28 maja 2014 r., wraz z grupą folklorystyczną "Foluszoki" oraz pracownikami Domu wyruszyliśmy do Jarosławia na ,,Plener integracyjny o charakterze rekreacyjno- artystycznym", na który zaprosił nas tamtejszy Dom Pomocy Społecznej. Jechaliśmy do Jarosławia w promieniach budzącego się słońca i pięknych widoków.


     Po wspólnej Mszy św. w Kolegiacie przy ul. P. Skargi w Jarosłwiu, wyruszyliśmy do Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radawie. Ten urokliwy zakątek z orzeźwiającym, żywicznym zapachem lasu i zalewem rzecznym daje znakomite warunki do wypoczynku i rekreacji.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, gry i zabawy o charakterze sportowo – rekreacyjnym, plener plastyczny, przejażdżka bryczką, biesiada przy ognisku, konkurs karaoke oraz pyszne potrawy i słodycze. Głównym punktem imprezy były prezentacje artystyczne. Nasza grupa wystąpiła jako druga po gospodarzach i spotkała się z ogromnym aplauzem, porywając publiczność do zabawy. Cieszę się wspólnie z członkami zespołu z naszego śpiewania. Oprócz występu na scenie wzięliśmy udział także w rozgrywkach sportowych, w których ,,zgarnęliśmy" z kolegą Mariuszem główne nagrody. Kolega Bogusław w tym czasie namalował piękny pejzaż, który pozostawił na pamiątkę organizatorom.
Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, a że słońce chyliło się ku zachodowi, a przed nami długa droga do Domu, z żalem musięliśmy się rozstać ze współbiesiadnikami i z tym urokliwym miejscem. Pozostaną jednak niezapomniane wrażenia.


« powrót