Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Eufemii i Klaudii
20 marca 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Przygotowania do konkursu fotograficznego – wycieczka do Krempnej, Ożennej i Grab - miniatura

Przygotowania do konkursu fotograficznego – wycieczka do Krempnej, Ożennej i Grab

      Dnia 9 maja 2014 roku, grupa mieszkańców wraz z opiekunami wyjechała na wycieczkę do Krempnej, Ożennej i Grabiu. Nadrzędnym celem tegoż wyjazdu było zwiedzenie i sfotografowanie kilku cmentarzy z okresu I wojny światowej, tj. w Krempnej, Ożennej i Grabiu.

   Do powyższych miejscowości zawitaliśmy nie bez powodu. Otóż fotografowanie cmentarzy z okresu I wojny światowej, jest tegorocznym tematem czwartej już edycji Konkursu Fotograficznego, organizowanego przez Dzienny Ośrodek Wsparcia w Gorlicach z filią w Bobowej.

Celem, którego jest integracja fotografów amatorów z różnych placówek terenu powiatu gorlickiego, aktywizacja środowiska osób niepełnosprawnych, zaznajomienie ich z nowoczesną techniką cyfrową, uwrażliwienie na piękno okolicy, wykształcenie umiejętnośći wyrażania siebie poprzez działalność artystyczną i pokazanie ich jako kreatywnych ludzi i pełnoprawnych, wartościowych członków otwartej społeczności, uczestniczących aktywnie w jej zyciu.

Dom Pomocy Społecznej w Foluszu corocznie zapraszany jest do udziału w w/w konkursie, jako zaprzyjaźniony Dom z podkarpacia, co sprawia wiele radości uczestnikom warsztatów fotograficznych prowadzonych w tutejszym Domu, pt."Fotografia zwierciadłem duszy". Mamy nadzieję, iż wyjazd "nie pójdzie na marne". Będziemy trzymać kciuki za naszych fotografów!

« powrót