Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Eufemii i Klaudii
20 marca 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Droga Krzyżowa - DPS Folusz 2014

 
Dom Pomocy Społecznej w Foluszu

zaprasza wszystkich

na coroczne Misterium Męki Pańskiej,

które odbędzie się 11 kwietnia 2014 roku w Foluszu


 

 


    Widowisko pasyjne w Foluszu, to inscenizacja przygotowywana przez instruktorów i terapeutów pracujących w Domu. Gurpa mieszkańców jak co roku zaangażowała się w przygotowania i odtworzenie ról, aby pokazać drogę krzyżową i mękę Pana Jezusa.

Zwięczeniem tych działań jest Misterium które rozpocznie się o godz. 10 30 na placu przed budynkiem Domu Pomocy Społecznej w Foluszu. Następnie wierni wraz z niosącym krzyż, rozważając poszczególne stacje, przejdą wyznaczoną trasą do Kościoła Parafialnego p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Foluszu. Ważnym elementem tegorocznej wspólnej Drogi Krzyżowej jest lampion, będacy symbolem nawiązującym do Światłości Świata rozjaśniającej drogę do zmartwychwstania i życia wiecznego oraz czytane przez delegacje z zaproszonych placówek z województywa podkarpackiego i małopolskiego rozważania.

W tym roku będą z nami Domy Pomocy Społecznej z:

Krosna ul. Żwirki i Wigury, ul. Kletówki, Iwonicza ul. Długa i ul. Floriańska, Brzozowa ul. Witosa, Gorlic ul. Michalusa i ul.Sienkiewicza, Nowego Sącza, ul. Nawojowska 155 i 159, Moczar, Środowiskowe Domy Samopomocy z Przysiek i Nowego Żmigrodu, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Foluszu, a także ks. biskup, księża i wierni z okolicznych parafii oraz przedstawiciele władz powiatu i gminy.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą wspólnie z nami przeżywać tegoroczne Misterium.Dyrekcja, Personel i Mieszkańcy

Domu Pomocy Społecznej

w Foluszu

« powrót