Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Teodozji i Magdaleny
29 maja 2024
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Pierwsze tchnienia wiosny - miniatura

Pierwsze tchnienia wiosny

     Pogoda zwiastuje, iż wiosna na dobre zapisała się w nasz krajobraz. Patrzycie przez okno i zaczynacie się uśmiechać? Patrzycie na termometr i czujecie w kącikach ust dziwne wibracje, jakby miały zaraz pęknąć i poszerzyć uśmiech od ucha do ucha?

     

     Tak, tak. Pierwsze tchnienia wiosny przynoszą ludziom niezwykłą radość i szczęście. Wiosna już od ponad miesiąca coraz śmielej sobie poczyna. W dzień, słupek rtęci podnosi się nawet do 16 stopni. Jeszcze niedawno pewnie nikt z nas nie uwierzyłby, iż krajobraz ten utrzyma się przez tak długi czas. Ostatnie dni pozwalają jednak na trochę optymistycznego myślenia. Wydaje się, iż grube kożuchy i płaszcze możemy juz schować w głąb szaf, a zimowe kozaki wymienić na wygodne półbuty.

W piątek 21 marca 2014 roku, razem z grupą mieszkańców, wyruszylismy na dwugodzinny, poobiedni spacer okazji pierwszego dnia wiosny. I faktycznie – mieliśmy co sfotografować. Oznaków wiosny jest już tak dużo, że co chwilę trzeba było pstryknąć zdjęcie kwiatom i drzewom.

Zachęcamy wszyskich do wyjścia na zewnątrz i wpatrzenia się w niebo, gdyż słońce otula nas ciepłem i opromienia światłem zupełnie za darmo. A! I szykujcie sekatory - najwyższy czas przyciąć to, co jesienią nieprzycięte!

Poniżej zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wyjścia.« powrót