Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Wiktora i Cezarego
25 lutego 2024
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

,,Szampańska zabawa" - miniatura

,,Szampańska zabawa"

Noc z 31 grudnia na 1 stycznia wg kalendarza gregoriańskiego, zwana jest Sylwestrem, nazwa pochodzi od łacińskiego imienia Silvestris (człowiek dziki, żyjący w lesie).

Imieniny Sylwestra są wspomnieniem papieża Sylwestra I. Pełnił rolę głowy Kościoła przez niemal 21 lat, a zmarł właśnie 31 grudnia 335 roku. Nowy Rok witają ludzie na całym świecie, niezależnie od kultury, statusu, czy religii.


      Mieszkańcy Domu pożegnali ,,Stary Rok", podczas zabawy Sylwestrowej zorganizowanej w Domu Pomocy Społecznej w Foluszu. Była świetna zabawa zarówno przy muzyce z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, jak równieżw rytmach najnowszych przebojów. Wystrzeliły szampany i wszyscy złożyli sobie życzenia noworoczne. Uczestnicy balu mieli do dyspozycji bufet z poczestunkiem, napojami i oczywiście bezalkoholowym szampanem. Dla wielu osób ten wieczór był okazją do zawarcia nowych znajomości i integracji, gdyż dla niektórych to pierwszy Sylwester poza domem rodzinnym.

W balu sylwestrowym uczestniczyli pracownicy i Pani Dyrektor, która złożyła wszystkim życzenia noworoczne i dała sie porwać do tańca. Tradycyjnie ogłoszono i nagrodzono laureatów świątecznego konkursu na najpiekniejszą kartkę bożonarodzeniową.


« powrót