Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Zbigniewa i Grażyny
01 kwietnia 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Ekologia na wesoło - miniatura

Ekologia na wesoło

07.11.2013
      W środę, tj. 30 października 2013 roku, delegacja mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Foluszu wraz z opiekunami, a także Dyrektorem Domu miała okazję odwiedzić Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Żmigrodzie.

   Wizyta miała miejsce z okazji Dnia Otwartego połączonego z I edycją konkursu pt. "Inny wymiar recyklingu z jesiennymakcentem". Dzień Otwarty odbył się pod hasłem "Nie liczy się to, co robimy, lecz to, ile miłości wkładamy w działanie". Słowa Matki Teresy z Kalkuty bardzo wyraźnie obrazują działania, jakie Ośrodek oferuje swoim podopiecznym. Dzień Otwarty skierowany był głownie do mieszkańćów z terenu powiatu jasielskiego, a w szczególności do rodziców lub opiekunów osób niepełenosprawnych, oraz miał na celu integrację osób zdrowych z niepełnosprawnymi, natomiast konkurs odbył się w dwóch kategoriach:

  1. Forma przestrzenna wykonana z surowców wtórnych;

  2. Halooween-owy uśmiech – praca wykonana z dyni, charakterystyczna dla Halooween.

Jego celem była promocja zachowań proekologicznych, a także rozwijanie twórczości uczestników. W kategorii pierwszej, nasz mieszkaniec – Pan Leszek zdobył zaszczytne I miejsce za pracę "Fantastik plastik", natomiast w kategorii drugiej, mieszkance Domu – Pani Renacie udało się zdobyć wyróżnienie za "Uśmiech bez granic".

Podczas spotkania, przybyłych gości rozbawił do łez występ kabaretowy przygotowany przez uczesników i pracownikow ŚDS, natomiast na zakończenie można było posłuchać gościnnie zaproszonego zespołu z Ogniska Muzycznego działającego przy GOK-u w Nowym Żmigrodzie. Wyjazd do zaprzyjaźnionego Ośrodka stanowił dla naszych mieszkańców powód do radości, a nagrody jakie zdobyli, na pewno będą "motorem do działania" w kolejnych edycjach.

Podczas odwiedzin mieliśmy okazję objerzeć nowy budynek, pracownie terapeutyczne, a także zobaczyć jak funkcjonuje nowa placówka. Była to okazja do wzajemnego poznania się, przedstawienia, zweryfikowania poglądów, usytułowania na wrażliwość prospołeczną.
« powrót