Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Eufemii i Klaudii
20 marca 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

,, Spevajme na ludovu notu" – Mieszkańcy DPS w Foluszu na Festiwalu w Słowacji. - miniatura

,, Spevajme na ludovu notu" – Mieszkańcy DPS w Foluszu na Festiwalu w Słowacji.

07.11.2013
 
Nedaleko od Trenčína źyla sobie Katarina.
Czerne oczi ma - to musi byt ma mila,
taku fraiareczku ja chce, co ma meno Katarina. 
Czerne oczi ma - to musi byt ma mila,
taku fraiareczku ja chce, co ma meno Katarina. 
Iiii juh! Hop siup!


 W dniu 23.10.2013r. grupa Foluszoki poraz kolejny wystapiła na Słowacji, na V Międzynarodowym Przeglądzie Artystycznym ,, Spevajme na ludovou notu", organizowanym przez Dom Pomocy Społecznej – DSS Plavecke Podhradie. Dla naszych mieszkańców to już czwarty udział w tej wspaniałej imprezie na którą w tym roku przyjechało 17 zespołów ze Słowacji, Czech i Polski. Każdy zespół zaprezentował swoje regionalne utwory oraz stroje. Wystąpiły zespoły m.in. z Brna, T'lskova (Czechy), oraz ze stolicy Słowacji, Bratysławy. W tym roku organizatorzy oprócz nas zaprosili również mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Moczarach. Wspólnie więc z zaprzyjaźnionym równiez z nami DPS w Moczarach przebyliśmy całą trasę do DSS Plavecke Podhradie i z powrotem. Dla mieszkańców i pracowników obu Domów była to wspaniała wyprawa i integracja. Pomimo barier językowych integracyjna atmosfera, serdeczne przyjęcie i gościnność gospodarzy sprawiły, że wszyscy świetnie się bawili i dogadywali.
Oprócz wrażeń z występów i pobytu, mieszkańcy skorzystali również z walorów krajoznawczych. Podróż z widokiem na Tatry polskie, słowackie, trasą przez Dolny Kubin, Żiline, aż po okolice Bratysławy o tej porze roku pozostaje na długo w pamięci.


Zapraszamy do fotorelacji.« powrót