Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Grzegorza i Aleksandra
24 kwietnia 2024
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Piknik integracyjny w Bobowej - miniatura

Piknik integracyjny w Bobowej

04.10.2013

 

     Dnia 27 września 2013 roku mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Foluszu wspólnie z uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Żmigrodzie, wyjechali do znajdującej się w Bobowej, filii działającego w Gorlicach Dziennego Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi, gdzie po raz kolejny odbył się Piknik Integracyjny.


     Spotkanie rozpoczęła Dyrektor Dziennego Ośrodka Wsparcia - Pani Małgorzata Mróz, która w przemowie zwróciła uwagę na konieczność równego traktowania osób chorujących psychicznie, gdyż niejednokrotnie sposób postrzegania, uprzedzenia i stereotypy wobec tej grupy osób, związane są z brakiem wiedzy na temat ich funkcjonowania społecznego.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość wysłuchania prezentacji muzycznych i słowno-muzycznych przygotowanych przez uczestników ośrodka. Usłyszeli piękne aranżacje znanych utworów z muzyką ludową Pogórza, Łemkowszczyzny i Sądecczyzny. Ponadto wszyscy z niecierpliwością czekali na rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego pt. "Różnorodność powiatu gorlickiego w obiektywie zamknięta", która w tym roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, również z tego względu, iż dla zwycięzców przewidziane były atrakcyjne nagrody. Mieszkańcy naszego Domu otrzymali wyróżnienia.

W programie spotkania znalazło się również miejsce na zwiedzanie ośrodka i obejrzenie prac wykonywanych w ramach terapii zajęciowej. Na koniec wszyscy zostali ugoszczeni ciepłą herbatką i pysznościami przygotowanymi przez personel ośrodka, a czas umilał im zespół "Schematy", skład którego tworzą mieszkańcy Dziennego Ośrodka Wsparcia w Gorlicach.

« powrót