Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Wiktora i Cezarego
25 lutego 2024
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

"Polą się Ropczyce!" - miniatura

"Polą się Ropczyce!"

04.10.2013

    25 września 2013 roku delegacja mieszkańców Domu wyjechała wraz z opiekunami na XV Przegląd Twórczości Artystycznej Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej Województwa Podkarpackiego.


     W imprezie uczestniczyły delegacje mieszkańców z Domów Pomocy Społecznej, a także podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej z całego podkarpacia. Reprezentacje poszczególnych Domów miały za zadanie przygotować 10 minutowy program artystyczny. Nasz zespół "Foluszoki" zaprezentował pieśni na tzw. biesiadną nutę. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się ostatni utwór przygotowany przez naszych artystów – piosenka znana i charakterystyczna dla gospodarzy imprezy, tj. "Polą się Ropczyce". Przygotowanym występem artyści "porwali" publiczność do tańca i wspólnego śpiewania, który na końcu został nagrodzony gromkimi brawami.

Podsumowaniem części artystycznej było spotkanie integracyjne w Hali Widowiskowo – Sportowej, gdzie na uczestników czekały atrakcje w postaci poczęstunku oraz zabaw przy muzyce. Mieszkańcy wrócili do Domu zmęczeni ale zadowoleni, w rękach trzymając miłe upominki, jakie otrzymali za występ na przeglądzie. Był to dla nich dzień pełen wrażeń i dobrej zabawy, który miło będzie powspominać mroźnymi, jesiennymi wieczorami.

Poniżej zapraszamy do krótkiej fotorelacji i filmu z występu.

 

 

Dziękujemy Panu Marcinowi Kazalskiemu za udostepnienie materiału filmowego.« powrót