Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Wiesławy i Leokadii
09 grudnia 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Dożynki powiatowe – Skołyszyn 2013 - miniatura

Dożynki powiatowe – Skołyszyn 2013

    

     W dniu 25 sierpnia 2013 roku delegacja mieszkańców DPS w Foluszu, na zaproszenie Starostwa Powiatowego, wzięła udział w obchodach dożynkowych organizowanych w ramach "Lata z Kulturą Powiatu Jasielskiego".


    Mieszkańcy zaprezentowali wieniec dożynkowy wykonany w pracowni Domu w ramach terapii zajęciowej. Został on wykonany własnoręcznie z wykorzystaniem technik: słomkarstwo i plecionkarstwo, przy użyciu owsa, pszenicy, owoców i warzyw. Główny motyw tegorocznego wieńca dożynkowego stanowił kielich z hostią - symbol Nowego Przymierza i Sakramentu Komunii Św. Praca przy wieńcu, po "czujnym okiem" instruktorów wymagała od mieszkańców wiele trudu i była bardzo czasochłonna, ale jednocześnie była okazją do wspomnień i żywych rozmów o zwyczajach związanych ze żniwami i dożynkami.

Święto dożynkowe było również okazją do zaprezentowania się przez zespół ,,Foluszoki", grupę śpiewaczy z wieloletnią tradycją i osiągnięciami, wystepującą w karaju i za granicą, na festiwalach i przeglądach w ramach integracji osób niepełnosprawnych ze społecznością lokalną. Mimo tremy jaka towarzyszyła naszym artystom na scenie, występ spodobał się publiczności, która nagrodziła zespół gromkimi brawami.


Dziękujemy Panu Tomaszowi Czechowiczowi za przekazane zdjęcia naszej grupy

" Foluszoki" na dożynkach powiatowych.



« powrót