Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Eufemii i Klaudii
20 marca 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

"Krośnieński jublieusz" - miniatura

"Krośnieński jublieusz"


     W czwartek 27. czerwca 2013 roku w Domu Pomocy Społecznej nr 2 w Krośnie przy ul. Kletówki, odbyły się uroczystości jubileuszowe. Krośnieńska jednostka obchodziła 20-lecie istnienia. DPS ten funkcjonuje od września 1993 roku pod nazwą „Promyk Nadziei”.

    Początkowo był domem dla dla osób w podeszłym wieku, natomiast obecnie świadczy usługi dla osób przewlekle psychicznie chorych.

Na uroczystości jubileuszowej nie zabrakło delegacji z DPS w Foluszu, na czele z Dyrektorem Domu. Impreza rozpoczęła się Mszą świętą koncelebrowaną przez Biskupa pomocniczego przemyskiego – Stanisława Jamrozka, który bezpośrednio po Mszy poświęcił jubileuszowy obelisk pamiątkowy.

Nie zabrakło także liczych atrakcji przygotowanych przez pracowników Domu. Zaproszeni goście mogli obejrzeć m.in. występ młodzieży z krośnieńskich szkół muzycznych, a także krótkie przedstawienie przygotowane przez mieszkańców Domu. Ponato goście mieli możliwość przejazdu kolejką po ulicach Krosna. Po powrocie na wszystkich czekała gorąca kolacja i zabawa taneczna z nagrodami.

Pomimo chłodu panującego na dworze, atmosfera była gorąca, a mieszkańcy DPS w Foluszu, powrócili zadowoleni i uśmiechnięci.
« powrót