Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Eufemii i Klaudii
20 marca 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

BOŻE CIAŁO - miniatura

BOŻE CIAŁO

     

     W Polsce obchodzimy to święto od 1320 roku. Jest świętem ruchomym, ponieważ obchodzi się je w czwatrek po Uroczystości Trójcy Świętej. W 2013 roku obchodziliśmy je 30 maja, a w 2014 roku Boże Ciało przypada na 19 czerwca.


    Abp Józef Michalik w wywiadzie dla " Super Expresu" mówił: Boże Ciało to święto, w którym katolicy chcą sie pochwalić tym, co mają najcenniejszego, czyli Przenajświętrzym Sakramentem, białym opłatkiem, który podczas mszy staje sie Ciałem Pańskim dlatego ten dzień jest tak ważny dla katolika.

Jak co roku, z Kościoła Parafijalnego w Foluszu wyruszyła procesja eucharystyczna do ołtarzy z hostią niesioną w monstrancji, przez ks. Roberta Imbierowicza, proboszcza parafii i kapelana Domu. Pierwszy ołtarz przygotowany przez mieszkańców i pracowników znajdował się na terenie Domu Pomocy Społecznej. Wielkim przeżyciem dla mieszkańców było to, że mogli wraz z wiernymi z Folusza, w skupieniu, wysłuchać słów ewangelii, modlić się i uzyskać błogosławieństwo.

Fotorelacja jak powstałołtarz w DPS.« powrót