Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Balbiny i Gwidona
31 marca 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny - miniatura

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny

28.05.2013

    

      Nikogo już nie dziwi, iż po raz kolejny twórczość naszego artysty – Pana Bogusława P. została doceniona.


    Tym razem zajął on II miejsce na XX edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Mieszkam w Beskidach", organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Świnnej k/ Żywca i Towarzystwo Aktywności Społecznej "Zwyczajni". Celem konkursu było rozbudzenie i poszerzenie wśród dzieci, młodzieży, osób dorosłych i niepełnosprawnych, szeroko rozumianych zainteresowań plastycznych, ze szczególnym ukierunkowaniem na poznanie folkloru i sztuki ludowej. Była to wyjątkowa okazja do poznania piękna Beskidów.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród społeczności lokalnej Żywca ale także wśród artystów z całej Polski. Nadesłano około 500 prac!
Pan Bogusław namalował techniką olejną dwa obrazy, na których zwrócił szczególną uwagę na piękno krajobrazu beskidzkiego i przemiany jakie w nim zachodzą. Został nagrodzony książką tematyczną o polskich parkach narodowych, która w przyszłości będzie na pewno inspiracją do namalowania kolejnych obrazów.

Poniżej prezentujemy niewielką część prac konkursowych. Chcąc zobaczyć całą fotogalerię zapraszamy na stronę www.mieszkamwbeskidach.pl .
« powrót