Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Eufemii i Klaudii
20 marca 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Droga Krzyżowa - DPS Folusz 2013 - miniatura

Droga Krzyżowa - DPS Folusz 2013

19.03.2013

Dom Pomocy Społecznej w Foluszu

zaprasza wszystkich

na coroczne Misterium Męki Pańskiej,

które odbędzie się 22 marca 2013 roku w Foluszu.


Widowisko pasyjne w Foluszu, to inscenizacja przygotowywana przez instruktorów i terapeutów pracujących w Domu.

Gurpa mieszkańców jak co roku zaangażowała się w przygotowania i odtworzenie ról, aby pokazać drogę krzyżową i mękę Pana Jezusa.

 


Zwięczeniem tych działań jest Misterium które rozpocznie się o godz. 10 30 na placu przed budynkiem Domu Pomocy Społecznej w Foluszu. Następnie wierni wraz z niosącym krzyż, rozważając poszczególne stacje, przejdą wyznaczoną trasą do Kościoła Parafialnego p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Foluszu. Ważnym elementem tegorocznej wspólnej Drogi Krzyżowej są symbole ,,ROKU WIARY" i rozważania przygotowane i czytane przez delegacje z zaproszonych placówek z województywa podkarpackiego i małopolskiego.


W tym roku będą z nami Domy Pomocy Społecznej z:

Krosna ul. Żwirki i Wigury, ul. Kletówki, Iwonicza ul. Długa i ul. Floriańska, Brzozowa ul. Witosa, Gorlic ul. Michalusa i ul.Sienkiewicza, Babicy, Moczar, Klimkówki, Środowiskowe Domy Samopomocy z Przysiek i Folusza, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Foluszu, a także ks. biskup, księża i wierni z okolicznych parafii oraz przedstawiciele władz powiatu i gminy.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą wspólnie z nami przeżywać tegoroczne Misterium.Dyrekcja, Personel i Mieszkańcy

Domu Pomocy Społecznej

w Foluszu

 

 

 

Zdjęcia z Drogi Krzyżowej z poprzednich lat:« powrót